کاروان جهانی الی بيت المقدس

global march to jerusalem

۷ شاعر دیگر به حامیان کاروان «الی بیت‌المقدس» پیوستند

 در پی پیوستن شعرای کشور به جمع حامیان کاروان جهانی «الی بیت‌المقدس»۷ شاعر دیگر به نیز به حامیان این کاروان پیوستند.
خبرگزاری فارس: ۷ شاعر دیگر به حامیان کاروان «الی بیت‌المقدس» پیوستند

به گزارش خبرگزاری فارس در پی پیوستن شعرای کشور به جمع حامیان کاروان جهانی «الی بیت‌المقدس» و صدور بیانیه‌ای از سوی جامعه شعر، ۷ شاعر دیگر کشورمان نیز حمایت خود از این کاروان را اعلام کردند.

بنابر این گزارش، مصطفی رحماندوست، محمد حسین جعفریان، محمدرضا یاری، محمدحسن حیدری، داوود نوروزی، کاظم دیرودی و سیاوش امیری ۷ شاعری هستند که از این کاروان حمایت کرده‌اند.

بنابر این گزارش، متن این بیانیه به شرح زیر است:

انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) نقطه عطفی در تاریخ معاصر منطقه و بلکه سرتاسر جهان بوده و نویدبخش آغاز دورانی جدید با محوریت ملت‌ها و افول دیکتاتورها و مزدوران غرب در جغرافیای جهان اسلام بود. چراکه گفتمان سیاسی اسلام لباس حکومت به تن کرده و این گزاره را که «اسلام برای تمام شئون فردی و اجتماعی انسان برنامه دارد» به اثبات رساند و پس از سه دهه استقامت و پایداری ملت ایران بر آرمان‌های بنیادین انقلاب اسلامی همچون «عدالت» و «آزادی» و «استقلال» و «ظلم ستیزی»، بهار عربی ـ اسلامی در منطقه شمال آفریقا و خاورمیانه عطر خوش بیداری ملت‌ها را در سراسر دنیا پراکنده است.

اما در این میان نباید فراموش کرد که دشمنان اسلام عزیز نیز بیکار ننشسته و تمام همّ و غمّ خود را معطوف به کنترل امواج بیداری اسلامی و انحراف مسیر انقلاب‌ها نموده‌اند و بی‌تردید یکی از مهمترین دغدغه‌های جریان استکباری، نجات غده سرطانی صهیونیسم از طوفان خشم ملت‌هاست.

امروز رژیم صهیونیستی بیشتر از تمام تاریخ نکتب بار خود هدف خشم ملت‌های اسلامی قرار گرفته و مشکلات داخلی آن نیز بنیان‌های سست آن را بیش از پیش به لرزه در آورده است.

بر این اساس عملیاتی‌کردن خشم ملت‌های مسلمان در زمینه مقابله با رژیم صهیونیستی یکی از مهمترین واجباتی است که ملت‌های منطقه می‌بایست مورد توجه خود قرار داده و درگیری‌های داخلی و اختلاف‌نظرها موجب فراموشی دشمن اصلی نشود و بی‌تردید حرکت جهانی «الی بیت‌المقدس» که با هدف آزادسازی قدس شریف انجام خواهد شد، جایگاهی ویژه دارد.

بدین وسیله جمعی از شاعران ایران اسلامی، حمایت خود را از این حرکت جهانی اعلام داشته و امیدواریم ملت‌های منطقه و خصوصا آوارگان فلسطینی با حمایت گسترده و میدانی از این حرکت گامی جدی در راستای ضربه‌زدن به منافع حیاتی صهیونیسم در منطقه بردارند. «و سیعلم الذین ظلموا أی منقلب ینقلبون»

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:50  توسط mhdpour  |